Larisa Iordache a obținut medalie de bronz la paralele în Cupa Mondială de la Cairo

Gimnasta română Larisa Iordache a obţinut medalia de bronz în finala de la paralele, sâmbătă, la Cupă Mondială de gimnastică artistică de la Cairo (Egipt).

Românca a fost notată în finala la paralele cu nota 13,166 și a urcat pe a treia treaptă a podiumului, fiind devansată de sportivele din Ucraina și Ungaria.

Duminică, Larisa Iordache va evolua în finala de la bârnă, în care s-a calificat cu cea mai mare notă (14,000).

Larisa Iordache, Maria Holbură (rezervă în finalele de la bârnă şi sol) şi Marian Drăgulescu (retras înainte de concurs din cauza unei contracturi la spate) sunt calificaţi la Jocurile Olimpice de la Tokyo.